سوالات پرتکرار کاربران

راحت باشید، از ما بپرسید

سوالات شما

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر نمیتوانید پاسخ خود را پیدا کنید، لطفا  سؤال خود را از طیق فرم از ما بپرسید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

  • اطمینان
  • راندمان
  • کیفیت
  • انتخاب

سوالات عمومی

سوالات متداول

طرح ثبت تلفن همراه(ریجیستری) چیست؟

طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری)، در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری، به‌منظور مبارزه سیستمی با قاچاق دستگاه‌های دارای سیم‌کارت و حمایت از واردات قانونی تلفن همراه و حمایت از کاربران آن، توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با همکاری دو وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت و وزارت‌خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شده است.
در این طرح با استفاده از شناسه (IMEI) دستگاه تلفن همراه، گوشی قانونی و منطبق بر استانداردهای ایمنی، سلامت و ضوابط اتحادیه‌های بین‌المللی، وارد کشور شده و از فعال‌سازی تلفن‌های همراه غیرقانونی با مخاطرات سلامتی و گارانتی‌های جعلی جلوگیری به عمل خواهد آمد.
لازم به ذکر است که تمام دستگاه‌هایی که تا قبل از اجرای طرح ثبت تلفن همراه، سابقه‌ای از فعالیت آنها در شبکه رویت شده باشد مانند گذشته، مجاز به دریافت خدمات از شبکه‌های اپراتوری هستند.

سامانه همتا چیست؟

همتا (سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی)، سامانه‌ای است که در راستای اجرای طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری)، پیاده سازی شده است. در این سامانه، هر دستگاه، تحت مالکیت یک سیم کارت قرار گرفته است. سیم کارت مالک دستگاه، قادر خواهد بود فرایندهای مختلف سامانه همتا از قبیل انتقال مالکیت و … را برای دستگاه انجام دهد

شناسه دستگاه IMEIچیست ؟

این طرح، از تاریخ 28 مهر 96 و با پایش (مانیتورینگ) شبکه به‌منظور شناسایی دستگاه‌های فعال در شبکه آغاز گردید. در ادامه در تاریخ 14 آذر 96، نشان تجاری اپل به‌عنوان اولین نشان تجاری تلفن همراه مشمول طرح ثبت تلفن همراه گردید. به همین ترتیب، تا تاریخ 1 اردیبهشت 97، تمامی نشان‌های تجاری در 4 مرحله دیگر و به ترتیب مشمول طرح رجیستری شدند.

از ما بپرسید

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp