کمپانی سامسونگ در سئول کره جنوبی

سامسونگ (Samsung) :

یک ابر شرکت چند ملیتی و خوشه ای واقع در سئول ,کره جنوبی است. سامسونگ مالک چندین شرکت تابعه و زیر مجموعه در صنایع مختلف است که یکی از صنایع مهم آن عرضه ی گسترده در صنعت موبایل می باشد.گروه سامسونگ در سال 1983 توسط لی بیونگ- چول, به عنوان یک شرکت بازرگانی تاسیس شد و در طول 3دهه نخست, فعالیت های خود را در حوزه های ارائه خدمات مالی و بیمه , مبادلات اوراق بهادار و خرده فروشی توسعه داد و در اواخر دهه 1960 وارد عرصه تجارت الکترونیک گردید و در اواسط دهه 1970 نیز در صنایع کشتی سازی وارد شد.پس از درگذشت لی بیونگ_چول در سال 1987 شرکت سامسونگ به چهار گروه مستقل به نام های گروه سامسونگ, گروه شینسگائه, گروه سی جی و گروه هانسول تفکیک شد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در شهرسامسونگ ؛  سئول قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می شود.

تاریخچه سامسونگ:

لی بیونگ - چول

گروه سامسونگ در سال ۱۹۳۸ توسط لی بیونگ – چول به عنوان یک شرکت بازرگانی تأسیس شد و بیشترین حجم کاری خود را بر صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین قرار داد. طی یک دهه، با رشدی بسیار سریع، سامسونگ به یکی از ۱۰ شرکت برتر کره تبدیل شد.

این شرکت در دهه ۱۹۷۰ با سرمایه‌گذاری در صنایع سنگین، صنایع شیمیایی و پتروشیمی و کشتی‌سازی، قدم در صنعتی شدن نهاد.در ۱۹۷۳ دومین برنامه ۵ ساله مدیریت این شرکت اعلام و گذر از مرحله تولید و تجارت مواد اولیه به ساخت محصول نهایی، هدف اصلی سامسونگ اعلام شد.

 در دهه ۱۹۷۰ شرکت سامسونگ چنان توسعه  ای پیدا کرد، که شرکت‌های صنایع سنگین، پتروشیمی، کشتی‌سازی و ابزارهای دقیق سامسونگ یکی پس از دیگری تأسیس شدند و اولین صادرات صنایع الکترونیک نیز از سوی سامسونگ الکترونیک صورت گرفت.محصولات شرکت سامسونگ در دهه ۱۹۸۰ توانستند به بازارهای جهانی راه یابد.

در سال ۱۹۸۷ با درگذشت لی بیونگ-چول، پسر او لی کان-هی مدیریت گروه سامسونگ را برعهده گرفت. لی کان-هی یک سال بعد برنامه توسعه دوم گروه سامسونگ را در شرکت را راه اندازی کرد. این برنامه شامل بر، تجدید ساختار کسب‌وکار قدیمی و تبدیل شرکت به یکی از ۵ شرکت برتر الکترونیک و شرکتی درجهان بود.

لی کان هی

اوایل دهه ۱۹۹۰ را می‌توان دوران مدیریت نوین در سامسونگ دانست. در این دوران شعار «اول کیفیت» انتخاب و تبلیغ شد. در این دوره، ۱۷ محصول مختلف نظیر نیم ‌رسانا، نمایشگرهای رایانه و … در بازار جهانی تولید شد و در برخی از آن‌ها نظیر نمایشگرهای ال‌سی‌دی به مقام اول جهانی دست یافت. از ابتدای قرن بیست و یکم، حرکت به سمت دوران دیجیتال برای این شرکت تشدید شد. به گونه‌ای که به سرعت در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات محصولات متنوعی عرضه می‌شوند.
در سپتامبر ۲۰۱۵ نیز، دفتر شبیه به مکعب روبیک سامسونگ در دره سیلیکون ساخته شد.

این اقامتگاه ۳۰۰ میلیون دلاری سامسونگ به قدرت این کمپانی در دره سیلیکون افزود. این دفتر با عظمت که ۱٫۱ میلیون فوت مربع (حدوداً ۱۰۲ هزار متر مربع) مساحت دارد در سن خوزه، کالیفرنیا قرار گرفته و بنا دارد تا بیش از ۲۰۰۰ کارمند را در خود جای دهد. این سازه عظیم، خانه‌ای برای تیم تحقیق و توسعه (R&D) سامسونگ و همچنین واحد فروش و بازاریابی محلی آن خواهد شد. شمار کارکنان این گروه در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۴۸۹٬۰۰۰ نفر اعلام شد.
از ابتدای قرن بیست و یکم، حرکت به سمت دوران دیجیتال برای این شرکت تشدید شد. به گونه‌ای که به سرعت در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات محصولات متنوعی عرضه می‌شوند.

محصولات سامسونگ :

پوشاک
صنایع شیمیایی
تجهیزات الکترونیکی
تجهیزات پزشکی
نیم‌رساناها
کشتی و شناور
تجهیزات مخابراتی
اتومبیل
خدمات تبلیغات
ساخت‌وساز
خدمات مالی
فناوری اطلاعات
خرده‌فروشی

ریشه نام :


واژه سامسونگ در زبان کره‌ای هانجا (三星) به معنی سه‌ستاره است. منظور از عدد سه در این نام، توان و بزرگی، و منظور از ستاره، جاودانگی است.
گروه سامسونگ امروزه دارای تعداد زیادی شرکت تابعه، زیرمجموعه و فرعی در سرتاسر جهان است. مهم‌ترین شرکت‌های تابعه این گروه عبارتند از:

سامسونگ الکترو- مکانیکس:

سامسونگ الکترو-مکانیکس، شرکت قطعات الکترونیکی است که در زمینه تولید قطعات الکترونیکی، نیم‌رساناها، برد مدار چاپی، منابع تغذیه و تجهیزات مخابراتی فعالیت می‌کند. شرکت سامسونگ الکترو-مکانیکس در سال ۱۹۷۳ از مشارکت شرکت‌های سامسونگ و سانیو، تحت نام سامسونگ-سانیو راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای ۹ کارخانه تولیدی در کشورهای چین (۲ کارخانه)، فیلیپین، کره جنوبی (۴ کارخانه)، تایلند و مجارستان است.

سامسونگ سی اند تی:

سامسونگ سی اند تی، شرکت ساخت‌وساز متعلق به گروه سامسونگ است که در سال ۱۹۳۸ راه‌اندازی شد و تاکنون در ساخت سازه‌های فراوانی در کشورهای مختلف مشارکت داشته و به‌عنوان نمونه می‌توان به برج‌های دوقلوی پتروناس، تایپه ۱۰۱ و برج خلیفه اشاره کرد.

سامسونگ تکوین:

سامسونگ تکوین، ( Samsung Techwin) شرکت الکترونیکی است که در زمینه تولید سیستم‌های نظارتی (مانند: سیستم‌های تصاویر مداربسته، دستگاه ضبط تصویر دیجیتال) نیم‌رساناها، صنایع دفاعی و صنایع جنگ‌افزاری، تجهیزات خودکارسازی و مکانیک پرواز، تولید الکتریسیته و زیرساخت‌های ترابری فعالیت می‌کند.

شرکت سامسونگ تکوین در سال ۱۹۷۷ توسط شرکت سامسونگ الکترونیک راه‌اندازی شد و در حال حاضر به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه سامسونگ، در آسیا، خاورمیانه، اروپا، آفریقا، اقیانوسیه، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی فعالیت می‌کند.

سامسونگ کارت:

سامسونگ کارت، شرکت خدمات مالی است، که در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری فعالیت می‌کند. شرکت سامسونگ کارت در سال ۱۹۸۳ تأسیس شد، در سال ۲۰۰۵ با سامسونگ کپیتال ادغام شد و هم‌اکنون بزرگترین اپراتور کارت‌های اعتباری کره جنوبی به‌شمار می‌آید. شرکت سامسونگ الکترونیک با در اختیار داشتن ۳۵٫۳٪ درصد و سامسونگ لایف با ۲۶٫۴٪ درصد از سهام این شرکت، مالکین اصلی سامسونگ کارت محسوب می‌شوند.

سامسونگ فایر:

سامسونگ فایر، شرکت بیمه چندملیتی است که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از گروه سامسونگ، در زمینه ارائه خدمات بیمه‌های اتومبیل، بیمه عمومی، بیمه‌های مدت-دار و مدیریت ریسک فعالیت می‌کند. شرکت سامسونگ فایر در سال ۱۹۵۲ راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای دفاتر خدماتی در کشورهای ایالات متحده آمریکا، چین، ژاپن، اندونزی، ویتنام و چند کشور اروپایی است.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد و بزرگترین سهام‌داران سامسونگ فایر، شرکت‌های سامسونگ لایف (۱۰٫۳۶٪) و کامان‌ویت بانک (۷٫۴۴٪) هستند.

چیل ورلدواید:

چیل ورلدواید، شرکت تبلیغاتی کره‌ای است، که در زمینه ارائه خدمات تبلیغات، روابط عمومی و بازاریابی فعالیت می‌کند. شرکت چیل ورلدواید در سال ۱۹۷۳ توسط گروه سامسونگ راه‌اندازی شد و در حال حاضر بزرگترین بنگاه تبلیغاتی کره جنوبی است و در رتبه ۱۵ از بزرگترین شرکت‌های تبلیغاتی جهان، جای دارد.

سامسونگ الکترونیک:

پنج حوزه اصلی کسب‌وکار شرکت سامسونگ الکترونیک عبارت است از: لوازم خانگی دیجیتال، رسانه دیجیتال، ال‌سی‌دی، نیم‌رسانا و مخابرات

در سال ۲۰۰۴، سامسونگ الکترونیک از سوی مجله فورچون به عنوان چهارمین شرکت تحسین‌برانگیز جهان در حوزه الکترونیک انتخاب شد. هم‌اکنون تعداد شرکت‌های گروه سامسونگ به ۱۴ رسیده که با ۳۳۷ دفتر در ۵۸ کشور جهان پراکنده‌است.

سامسونگ لایف:

سامسونگ لایف، شرکت خدمات بیمه چندملیتی است، که در سال ۱۹۵۷ توسط سامسونگ راه‌اندازی شد و در حال حاضر به‌عنوان بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه در کره جنوبی محسوب می‌شود.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد و سهام آن در بازار بورس کره معامله می‌شود.

مهندسی سامسونگ:

مهندسی سامسونگ، شرکت خدمات مهندسی است، که در زمینه ارائه خدمات مدیریت پروژه و اجرای پروژه‌های ساخت‌وساز، کارخانجات صنعتی، پالایشگاهها، نیروگاه‌های برق و احداث زیرساخت‌های شهری فعالیت می‌کند.

شرکت مهندسی سامسونگ در سال ۱۹۸۰ توسط گروه سامسونگ راه‌اندازی شد و در حال حاضر به‌عنوان یک پیمان‌کار ای‌پی‌سی دارای عملیات در ۴۰ کشور جهان بوده، همچنین دارای شعبه در کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، تایلند، هند، ترینیداد و توباگو و مکزیک است.

صنایع سنگین سامسونگ :

صنایع سنگین سامسونگ، شرکت صنایع سنگین کره‌ای است، که در سال ۱۹۷۴ راه‌اندازی شد و امروزه به‌عنوان یکی از بزرگترین سازندگان کشتی در جهان و سومین کشتی‌ساز بزرگ در کره‌جنوبی به‌شمار می‌آید.

این شرکت، یکی از زیرمجموعه‌های گروه سامسونگ است، که تمرکز اصلی آن بر ساخت و ارائه انواع کشتیها، نفت‌کشها، شناورهای FPSO، نفتکش‌های ال‌ان‌جی، نیمه شناورها، جرثقیل‌های دروازه‌ای و سایر سازه‌های دریایی معطوف است.

فرهنگ سازمانی :


شعارهای سامسونگ در ابتدای تأسیس، کمک به اقتصاد جامعه ،توجه به منابع انسانی و خرد ورزی بوده‌است. مدیرعامل شرکت معتقد است، موقعیت سامسونگ متکی به پنج ارزش است: کیفیت، خلاقیت، رقابت، فرهنگ و وحدت.

در سال ۱۹۹۳، مدیرعامل شرکت برنامه هویت بخشی جدید را در پنجاه و پنجمین سالگرد تأسیس شرکت معرفی کرد. او اعلام نمود که شرکت نیازمند آن است که بازتاب‌های اخلاقی خود را ببیند. شرکت‌هایی که پایبند اصول اخلاقی نیستند، قادر به تولید محصولات با کیفیت نخواهند بود، زیرا از مشتریان و خواسته‌های آنان درک روشنی ندارند.

در سامسونگ هر تغییر به عنوان یک فرصت محسوب می گردد و به افراد امکان و اجازه اشتباه کردن داده می‌شود، به شرط آاینکه آن اشتباه مستند و مکتوب باشد و دیگر تکرار نشود. اصول جدید مدیریت سامسونگ مبتنی است بر اخلاق و قانون، احترام به مشتریان و پذیرش مسئولیت اجتماعی.

منابع انسانی :

تعداد کارکنان شرکت سامسونگ بیش  ۴۲۷۰۰۱نفر است، که در سراسر جهان گسترده هستند. منابع انسانی از همان ابتدای تأسیس، در اولویت بوده است.

مدیریت ارشد:

مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره فعلی گروه سامسونگ لی کان-هی سومین فرزند مؤسس گروه سامسونگ یعنی «لی بیونگ-چول» است. او که مدرک دکترای خود را از دانشگاه ملی سئول در سال ۲۰۰۰ دریافت کرده‌است، در سال ۱۹۷۸ نایب رئیس سامسونگ بود و بعد از درگذشت پدرش در سال ۱۹۸۷ ریاست گروه سامسونگ را بدست گرفت و به خوبی شرکت را در عصر دیجیتال به پیش برد.

او بیش از هر مدیر ارشد دیگری به فناوری و کسب دانش فنی دست اول تأکید دارد. مدیریت مؤثر لی در ۲ دهه گذشته توانسته‌ سامسونگ را که به عنوان یک فروشگاه بازرگانی تأسیس شده بود، به رقیب جدی پیشتازان فناوری دیجیتال و تولیدکنندگان وسایل صوتی و تصویری الکترونیک نظیر سونی و پاناسونیک تبدیل کند.

ایران :

مدیریت روابط عمومی دفتر سامسونگ ایران هم اکنون بر عهده مسعود فیاضی است. پیش از او فرناز فرضی این مسئولیت را بر عهده داشته‌است. اولین آژانس روابط عمومی سامسونگ در ایران شرکت مانا پیام بوده‌است و در حال حاضر مؤسسه روابط عمومی پرسش از سال ۹۴ تا به کنون به عنوان آژانس روابط عمومی سامسونگ در ایران فعالیت می‌کند.

خدمات زیرساخت ارتباطی سامسونگ در ایران :


خدمات سامسونگ در ایران در زمینه‌های تلفن همراه، لوازم خانگی، چندرسانه‌ای، سیستم‌های تهویه مطبوع(VRF-DVM) و غیره در حال ارائه است.

 • سامسونگ آی۵۷۰۰
 • سامسونگ آی۷۵۰۰
 • سامسونگ گلکسی
 • سامسونگ گلکسی ۵
 • سامسونگ گلکسی آ۲۰
 • سامسونگ گلکسی آ۲۰ اس
 • سامسونگ گلکسی آ۳
 • سامسونگ گلکسی آ۳۰
 • سامسونگ گلکسی آ۵
 • سامسونگ گلکسی آ۵۰
 • سامسونگ گلکسی آ۵۱
 • سامسونگ گلکسی آ۷۰
 • سامسونگ گلکسی آ۸۰
 • سامسونگ گلکسی اس
 • سامسونگ گلکسی اس پلاس
 • سامسونگ گلکسی اس۱۰
 • سامسونگ گلکسی اس۲
 • سامسونگ گلکسی اس۲۰
 • سامسونگ گلکسی اس۳
 • سامسونگ گلکسی اس۴
 • سامسونگ گلکسی اس۵
 • سامسونگ گلکسی اس۶
 • سامسونگ گلکسی اس۷
 • سامسونگ گلکسی اس۸
 • سامسونگ گلکسی اس۹
 • سامسونگ گلکسی ای۹
 • سامسونگ گلکسی ایس
 • سامسونگ گلکسی ایس ۲
 • سامسونگ گلکسی بیم آی۸۵۳۰
 • سامسونگ گلکسی تب
 • سامسونگ گلکسی جی۵
 • سامسونگ گلکسی جی۷
 • سامسونگ گلکسی دبلیو
 • سامسونگ گلکسی زد فولد ۲
 • سامسونگ گلکسی فیت
 • سامسونگ گلکسی کر
 • سامسونگ گلکسی گرند
 • سامسونگ گلکسی گرند ۲
 • سامسونگ گلکسی مینی
 • سامسونگ گلکسی نوت
 • سامسونگ گلکسی نوت ۱۰
 • سامسونگ گلکسی نوت ۲
 • سامسونگ گلکسی نوت ۲۰
 • سامسونگ گلکسی نوت ۳
 • سامسونگ گلکسی نوت ۴
 • سامسونگ گلکسی نوت ۵
 • سامسونگ گلکسی نوت ۷
 • سامسونگ گلکسی نوت ۸
 • سامسونگ گلکسی نوت ۹
 • سامسونگ گلگسی A21s
 • گلکسی نکسوس
 • گلکسی نوت اج
 • S

دسته‌بندی نشدهدنیای موبایل

samsungسامسونگلی بیونگ-چوللی کان هی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp